«
»


Opieka zdrowotna

Posted by admin on cze 7, 2009

Ubezpiecz to, co najcenniejsze – zdrowie Twoje i Twoich najbliższych.

Każdy kto musiał korzystać z usług państwowej służby zdrowia, wie jakie problemy można tam napotkać. Zdarza się, że oczekiwanie na poradę specjalisty trwa całymi miesiącami, czas oczekiwania na operację może być nawet liczony w latach, podobnie jak oczekiwanie na skierowanie do sanatorium .Dlatego od dłuższego czasu Polacy – ci, którzy mogą sobie na to pozwolić – rezygnują z korzystania z państwowej służby zdrowia. Prywatne wizyty u stomatologów, to praktycznie polski standard. Ale nie tylko stomatologów rzecz dotyczy – dziś możemy prywatnie udać się do lekarza dowolnej specjalizacji, sfinansować swoją własną operację, albo wizytę lekarską w domu, czy też zabiegi rehabilitacyjne – jeśli zaistnieje taka potrzeba.

Problem w tym, że wydatki na prywatne leczenie mogą być wysokie, zwłaszcza jeśli naraz zachoruje kilku członków rodziny. Na szczęście koszty te można istotnie zmniejszyć, korzystając z usług firm ubezpieczeniowych.

Od kilku lat w Polsce możemy kupować zdrowotne polisy ubezpieczeniowe. Taka polisa to rodzaj abonamentu na leczenie. My płacimy abonament, a firma ubezpieczeniowa nasze rachunki za wizyty lekarskie. Nie tylko zresztą za nie – ubezpieczyciel może też pokryć koszty leczenia szpitalnego, operacji a nawet lekarstw lub leczenia za granicą. Wszystko zależy od tego, jaki abonament dla siebie wybierzemy. Rzecz jasna różna może być także cena tego abonamentu – to może być miesięcznie kilkadziesiąt złotych, a może być nawet kilka tysięcy złotych. Cena ubezpieczenia zdrowotnego zależeć będzie także od liczby ubezpieczonych (najczęściej wykupuje się abonament dla całej rodziny).

Jak to wygląda w praktyce? Firma ubezpieczeniowa ma podpisane umowy na leczenie z różnymi placówkami medycznymi w całym kraju. Kiedy potrzebujemy pomocy lekarskiej po prostu dzwonimy na infolinię ubezpieczyciela. Tam podają nam adres placówki, czy numer telefonu, pod którym umawiamy wizytę. Przychodząc do lekarza okazujemy najczęściej tylko kartę magnetyczną, na której znajdują się nasze dane (takie jak numer polisy). I już. Koszty bierze na siebie ubezpieczyciel, nie ma tu żadnego obrotu gotówkowego, zwracania gotówki etc. Wystarczy się ubezpieczyć i zostawić problem płacenia firmie ubezpieczeniowej.

Kontakt z Doradcą:

Twoje imię (wymagane)

Twój e-mail (wymagane)

Temat

Twoja wiadomość


Zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133 poz. 883 ze zm.) oświadczam, iż wyrażam zgodę na umieszczenie w bazie danych Business Consulting zamieszczonych w formularzu danych osobowych i wykorzystywanie ich przez Business Consulting wyłącznie do celów marketingowych. Oświadczam, iż zostałem poinformowany o pełnym prawie do wglądu i zmiany swoich danych, jak też ich usunięcia z bazy Business Consulting. Oświadczam także, iż zgodnie z art. 4.1 ustawy z dn. z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.) wyrażam zgodę na przesyłanie drogą elektroniczną informacji .

FINANSE DLA CIEBIE I FIRMY.

Comments are closed.