Ubezpieczenia komunikacyjne

Jeżeli jesteś posiadaczem samochodu (lub innego pojazdu), zgodnie z polskim prawem musisz obowiązkowo wykupić polisę od odpowiedzialności cywilnej, czyli tzw. OC. Łączne wpływy z tych polis od wszystkich ubezpieczonych pozwalają pokryć koszty towarzystw ubezpieczeniowych z tytułu wypłat odszkodowań dla wszystkich osób pokrzywdzonych w wyniku korzystania z twojego pojazdu. Kolizje drogowe zdarzają się bardzo często, a koszty napraw samochodów oraz ewentualnie koszty leczenia i rehabilitacji uczestników wypadku bywają bardzo wysokie. Jeżeli ubezpieczenie OC nie byłoby obowiązkowe, uzyskanie odszkodowania od sprawcy kolizji drogowej lub wypadku byłoby bardzo uciążliwe (wymagałoby często drogi sądowej), zaś cena polisy byłaby znacznie wyższa niż obecnie.
Trzeba jednak podkreślić, że polisa OC nie pokrywa strat z tytułu kradzieży twojego samochodu lub jego uszkodzenia w następstwie kolizji lub wypadku drogowego, który sam spowodowałeś. Od tego typu szkód też możesz się ubezpieczyć, dobrowolnie wykupując polisę auto casco, czyli tzw. AC.
Wyjeżdżając samochodem za granicę, sprawdź także czy twoja polisa OC jest ważna poza Polską. Podróżując samochodem po krajach UE nie musisz już wykupywać tzw. Zielonej Karty – wystarczy krajowe ubezpieczenie OC. Pamiętaj również, że niektóre towarzystwa nie ponoszą odpowiedzialności np. za kradzież auta za granicą.

Poproś doradcę o wyliczenie składki ubezpieczenia dla Twojego samochodu :

Twoje imię (wymagane)

Twój e-mail (wymagane)

Temat

Twoja wiadomość


FINANSE DLA CIEBIE I FIRMY.